Yapay Zeka Yatırımcı Profiline Göre Boğa İçin 3 Altcoin Seçti!

Lider kripto Bitcoin, lider altcoin Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin yeni fiyat zirveleri ve daha yüksek dip seviyeleri ile bir kripto para boğa piyasası oluşuyor. Kripto traderları artık her an bir altseason yaşanabileceğini öngörüyor. Bu ortamda yapay zeka botu ChatGPT, yatırımcı profiline göre 3 token seçti.

Bitcoin hakimiyeti artarken, traderlar yeni bir altseason bekliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 2023 yılının sonlarında 39.000 doların üzerinde işlem görüyor. Böylece, lider kripto para 1,426 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine hükmediyor. Bitcoin Baskınlık Endeksi (BTC.D), altcoin’ler üzerinde %53,18’lik bir baskınlık kaydediyor. Ancak, altcoin sezonu yanlısı traderlar bu senaryonun değişmesini bekliyor.

Bitcoin Dominance (BTC.D) haftalık grafiği. Kaynak: TradingView

Biz de ChatGPT’den bir sonraki altseason için yatırımcı profiline göre 3 seçim yapmasını istedik. Bunun için şu kriterleri girdik: “Bir sonraki altseason için diğer kripto paralardan daha iyi performans gösterme ihtimali yüksek olan 3 altcoin seç. Bize 3 farklı yatırımcı profili için seçimler ver: 1 muhafazakar, 1 agresif ve 1 son derece agresif. Seçimlerinizi kısa bir paragrafta gerekçelendir.”

ChatGPT gelecek altcoin sezonu için seçimleri

Muhafazakar yatırımcılar için: Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) Ethereum, lider akıllı sözleşme platformu olarak yerleşik konumu nedeniyle muhafazakâr yatırımcılar için güçlü bir seçim olmaya devam ediyor. Ethereum 2.0 yükseltmesi aracılığıyla bir proof-of-stake mutabakat mekanizmasına geçişinin tamamlanmasıyla Ethereum, gelişmiş ölçeklenebilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik vaat ediyor. Ethereum’un geniş çapta benimsenmesi ve merkezi olmayan uygulama (dApp) ekosisteminin sürekli büyümesi, uzun vadeli potansiyelini destekliyor. Piyasadaki dalgalanmalara rağmen Ethereum’un Blockchain alanındaki temel rolü, diğer altcoin’lere kıyasla bir istikrar ölçüsü sağlıyor.

Agresif altseason yatırımcısı için: Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) Polkadot, farklı Blockchain’ler arasında birlikte çalışabilirliği vurguluyor. Böylece, daha önce uyumlu olmayan ağlar arasında veri ve değer aktarımına olanak tanıyor. Agresif yatırımcılar için altcoin, umut verici bir yatırım sunuyor. Bunu, çeşitli Blockchain projelerini birbirine bağlama ve destekleme potansiyeli sayesinde sağlıyor. Benzersiz para-chain yapısı, Web3 Vakfı’nın güçlü desteği ve aktif geliştirme topluluğu, bir sonraki altseason sırasında değer kazanma olasılığını artırıyor. Daha fazla para-chain gemiye bindikçe, DOT’a olan fayda ve talebin keskin bir şekilde artması mümkün.

Son derece agresif yatırımcılar için: Solana (SOL)

Solana, yüksek hızlı ve düşük maliyetli işlemleri hedefleyen yüksek verimli bir Blockchain olarak ortaya çıktı. Blockchain altyapısı, merkezi olmayan uygulamaları geniş ölçekte destekliyor. Bu yöndeki iddialı hedefi nedeniyle oldukça agresif yatırımcılara hitap ediyor. Proof of History ve hızlı blok süreleri gibi çeşitli yenilikçi teknik ilerlemelerle ortaya çıkıyor. Bu yüzden Solana’nın, hız ve verimliliği tercih eden piyasa trendlerinden faydalanması mümkün. Bu arada altcoin, bazı teknik zorluklar ve ağ kesintileriyle karşılaştı. Bununla birlikte, platform bu sorunları çözmeyi başarır ve geliştiricileri ve kullanıcıları çekmeye devam ederse, riske toleranslı yatırımcılar için potansiyel ödüller önemli olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x