Sevilen PlayStation oyunu diğer platformlara da geliyor

Eğer bu iddialar doğruysa, serinin hayranları için büyük bir heyecan kaynağı olacak. Bu, Persona serisinin daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmasını sağlayacak bir adım olarak görülüyor.

Atlus’un hayran kitlesi hâlâ resmi bir duyuru beklerken, sızıntı yapanlar Persona 6’nın birden fazla platformda yayınlanacağını iddia ediyor. Bu hafta başlarında, sektör içerisinden sızıntılarıyla tanınan Nate the Hate, Persona 6‘nın Xbox’a ne zaman gelirse gelsin sunulacağını öne sürdü. Spawncast’in DirectXbox podcast’inde Nate, “Duyduğum bilgilere göre, Persona 6’nın Xbox’a geleceği görünüyor,” dedi. “PlayStation sürümüyle aynı gün mü olacak emin değilim ama, şu ana kadar Persona oyunlarının çoklu platform çıkışlarıyla aynı gün yapıldığını düşünürsek, Persona 6’nın Xbox ve PlayStation için aynı gün yayınlanması güvenli bir varsayım olabilir. Eğer Microsoft, bunu Game Pass’e dahil edebilirse gerçekten büyük bir iş başarmış olur.”

İlk bakışta, Persona 3 Reload‘un geçen ay PlayStation, Xbox ve PC’de yayınlanması göz önüne alındığında büyük bir haber gibi görünmeyebilir. Ancak burada önemli olan nokta, bu durumun Atlus için oldukça yeni bir gelişme olması. Persona 5 ilk olarak 2016’da sadece PS3 ve PS4 için piyasaya sürüldü ve Nintendo Switch, PC ve Xbox’a geçişi tam altı yıl sonra, 2022’de gerçekleşti. Yani, Persona 6’nın Xbox’ta yayınlanması gerçekten büyük bir haber olacaktır. Persona 3 Reload’un da Game Pass’te ilk günden itibaren sunulması göz önüne alındığında, 6’nın Xbox’ta yayınlanması şaşırtıcı olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x