İYİ Parti’den yerel seçim adaylıklarına ilişkin açıklama

Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklama, “Yerel Yönetimler Başkanlığı’mızın son günlerde İYİ Parti’mize yapılan siyasi operasyonlara ilişkin açıklamasını milletimizin takdirine sunuyoruz.” ifadesiyle paylaşıldı.

Genel Başkan Meral Akşener’in liderliğinde kurulan İYİ Partinin, genel seçimlerin ardından milletin iradesine uygun şekilde “iki kutuplu siyaset düzenine karşı başkaldırının sembolü” olmayı sürdürdüğü belirtilen açıklamada, şunlar ifade edildi:

Yine İYİ Parti’mizin gönülden desteğiyle büyükşehir belediye başkanı seçilen bir başkan ise o ildeki İYİ Partili belediye başkanlarımızla makamında poz vererek partimize ve o şehirdeki dava arkadaşlarımıza etik dışı bir mesaj verme çabasındadır.”

Gelinen durum itibarıyla bu ve bunun gibi girişimlerle belediye meclis üyelerinin ve ilçe yöneticilerinin istifa ettirilmek istenildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Başka bazı illerde de kesin aday gösterilmeleri karşılığında belediye başkanlarımıza transfer teklifleri yapılmakta, hatta rozet takılmaktadır. Bu şüphesiz ki millete hizmet aşkıyla kurduğumuz partimize yapılan kapsamlı bir operasyondur. Genel Başkanı’mız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi bizim tek müttefikimiz milletimizdir. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde 81 ilde, ilçe ve beldelerde İYİ belediyecilik vizyonumuzu tüm vatandaşlarımızla buluşturacak ve iyi adaylarımızla seçime gireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir