İş Arayanlar, Maaşınlı Düşük Bulanlar Ellerini Çabuk Tutsun! Bakanlık 35 Bin TL Maaşla Çalışacak Personel Arıyor!

İçişleri Bakanlığı, tarafından yapılan duyuruda planlama uzman yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı. Başvuru yapmak isteyenler için ise tarih belli oldu. Başvuru başlangıcı 29 Ocak 2014 Cuma günü başlayacak ve 2 Şubat’ta sona erecek. Şartları sağlayan adaylar, sözlü sınava çağrılacak.

İŞKUR ÜZERİNDEN DUYURDU

Bakanlık, İŞKUR aracılığıyla yaptığı duyuruda, alımla ilgili ayrıntıları paylaştı. İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında genel idare hizmetleri sınıfında 75 il planlama uzman yardımcısı kadrosu için ek-1 sayılı tabloda belirtilen şartlar kapsamında personel alımı yapılacaktır. Sözlü sınav, 29 Şubat 2024-8 Mart 2024 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İçişleri Bakanlığı, memur alımı için başvuru yapacak adaylardan bazı şartları talep ediyor. Bu şartlar şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak
  • Herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmak
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak
  • 1 Ocak 2024 tarihi ile 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1989 tarihinden sonra doğanlar)
  • 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS’den yukarıda tabloda belirtildiği üzere KPSSP33, KPSSP4, KPSSP3 veya KPSSP1 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmak

Adayların en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık (Mimarlık Programı), Mühendislik bölümlerden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MEMUR ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ VE YÖNTEMİ

İçişleri Bakanlığı, memur alımı için başvuruları 29 Ocak – 2 Şubat 2024 tarihleri arasında kabul edecek. Başvuru yapmak isteyen adayların, İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde (https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-bakanligi-personel-sinav-basvurusu) yer alan başvuru formunu doldurarak ve istenen belgeleri ekleyerek online olarak başvurmaları gerekiyor. Başvurular, KPSS puan sıralamasına göre değerlendirilecek ve en yüksek puana sahip olan adaylar asil, diğer adaylar ise yedek olarak ilan edilecek. Başvuru sonuçları, İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinden duyurulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x