İlk Olarak 1972 Yılında Piyasaya Sürülmüştü. Renault’nun İkonik Modeli Yüzde Yüz Elektrikli Olarak Geri Dönüyor

Modern Bir İkon: Türkiye’ye 2025’te Geliyor

Renault 5 E-Tech, retro-futuristik bir tasarıma sahip. Orijinal modelin ikonik unsurlarını modern çizgilerle harmanlayan araç, geçmişe bir selam niteliğinde. 3,92 metre uzunluğa, 1,77 metre genişliğe ve 1,5 metre yüksekliğe sahip olan model, Clio’dan 4 cm daha kısa bir aks mesafesine sahip.

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Berk Çağdaş, ‘Fuarda dünya lansmanı gerçekleştirilen ve ikonik öğeleriyle dikkat çeken Renault 5 E-Tech yüzde 100 elektrikli, benzersiz bir model. İlk kez 1972 yılında satışa sunulan ve kullanıcıların kalplerinde yer edinen bu özel model, şimdi en ileri teknolojilere ve elektrikli güç-aktarma sistemine sahip bir tasarım harikası olarak tekrar kullanıcıların kalbini fethetmeye geliyor” dedi.

Çağdaş, “Renault 5 E-Tech yüzde 100 elektrikliyi 2025 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunmayı planlanıyoruz” dedi.

Üç Donanım Seviyesi

Renault 5 E-Tech, Evolution, Techno ve Iconic Cinq olmak üzere üç donanım seviyesiyle satışa sunulacak. Çıkartmalar ve 3D baskılı saklama alanları gibi kişiselleştirilmiş aksesuarlara da sahip olacak.

Güç ve Menzil

52 kWh’ye kadar bataryaya sahip olan Renault 5 E-Tech, 400 kilometreye kadar WLTP menzili sunuyor. 11 kW AC ve 100 kW’a kadar DC şarj gücü bulunan model, 500 kiloya kadar römork çekme kapasitesine de sahip.

Teknolojik Özellikler:

Yolu okuyan akıllı adaptif hız sabitleyici ve 2. seviye otonom sürüş teknolojisi “Aktif Sürücü Asistanı” dahil olmak üzere çeşitli ileri sürüş destek sistemlerini (ADAS) içeriyor.

Avrupa’da Fiyatı 25 Bin Euro

Renault 5 E-Tech Electric’in Avrupa’da 25 bin euro civarından başlayan fiyatlarla satılacağı açıklandı. Türkiye fiyatı ise henüz netleşmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x