Hande Yener ve Nilgün Belgün’ün başı dolandırıcılarla dertte

Hande Yener ve Nilgün Belgün’ün adı kullanılarak başkalarına atılan mesajlar ortaya çıktı. İki ünlü isim, sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak takipçilerini uyardı.

Son dönemde sık rastlanan dolandırıcılık yöntemlerinden biri olan SMS (kısa mesaj) dolandırıcılığı bu kez Hande Yener ve Nilgün Belgün’ü mağdur etti. Henüz kimliği belli olmayan kişi ya da kişiler, Hande Yener’in adını kullanarak insanlardan para istedi. Ünlü şarkıcı, yakınlarının tuzağa düşmemeleri için önlemini alıp açıklama mesajı yayınladı.

‘BU NUMARA BANA AİT DEĞİL’

Oyuncu Nilgün Belgün kendisine ait olmayan bir numaradan arkadaşına gönderilen ‘’Canım Nilgün Belgün ben, nasılsın?’’ şeklindeki mesajın ekran görüntüsünü Instagram hesabından paylaştı. Söz konusu numaranın kendisine ait olmadığını ifade eden Belgün takipçilerini uyardı.

Belgün paylaşımında ‘’Duyuru!!! Bu numara bana ait değildir. Benim adımı kullanarak başkalarını arayan bu şahsa asla cevap vermeyin’’ ifadelerini kullandı.

‘SAVCILIĞA ŞİKAYETTE BULUNDUM’

Dolandırıcıların hedefi olan bir diğer ünlü isim Hande Yener ise başına gelen bu olayın ardından soluğu savcılıkta aldı. 2.3 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından konuya ilişkin açıklama yapan Yener, ‘’Benim adıma bir telefon numarası üzerinden yakınlarıma WhatsApp’tan mesajlar atılıyor. Lütfen itibar etmeyiniz. Savcılığa şikayette bulundum.’’ mesajını yazdı.

‘İNSANLARA MESAJ ATIP PARA İSTİYOR’

Ünlü şarkıcı bir diğer paylaşımında ise kendisiymiş gibi mesaj atılan numaranın ekran görüntüsünü paylaşıp ‘’Bu numara benim adıma insanlara mesaj atıyor. Para istiyor. Lütfen itibar etmeyiniz’’ notunu düştü.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x